Resmi olarak şirketimiz 17-05-1990 tarihinde DOĞTAN İNŞ TİC VE SAN LTD ŞTİ olarak kurulmuştur.
18-02-1992 tarihinde DAĞISTAN KUM İNŞ TİC VE SAN LTD ŞTİ OLARAK ünvanı tescil edilmiştir. Şirketimiz günümüz şartlarını takiben unvan değişikliğine gidip 04-07-2005 tarihinde DAĞISTAN MADEN AGREGA İNŞ TİCVE SAN LTD ŞTİ olarak son halini almıştır. Yaklaşık 40 yıldır, yurdumuzun muhtelif yerlerinde, yüksek kapasiteli tesisleri, geniş ve modern makine-araç parkları ile insan ve çevre faktörünü önde tutarak, doğal ve kırma taş hazır beton agregası üreten şirketimiz; belediyelerin, kamunun ve özel sektörün büyük projelerine imza atan hazır beton kuruluşlarına gerek bant altı, gerekse müşteri santrali teslimi olmak üzere, TSE (TS 206 EN 12620) standartlarında hazır beton hammaddesi üretmektedir.

Şirketimiz tesislerinde üretilen hazır beton agregaları, çeşitli illerimizde ki hava limanları, barajlar, karayolları, köprülü kavşak inşaatları gibi yatınmlar da kullanılmış ve halen de kullanılmaya devam etmektedir.

Ülkemizin büyük, küçük inşaat projelerin de kullanılan hazır betonun, bölge ve coğrafya şartlarına göre standartlara uygunluk ve güvenilir olması kullanılan agreganın TSE (TS 206 EN 12620) standardına bağlıdır.
Şirketimiz, 40 yıllık deneyimi ile sektöründe hizmet ve ürün kalitesine önem veren, hazır beton üreticilerinin ve proje sahiplerinin, her türlü yapılarda güvenle kullanacağı TSE (TS 206 EN 12620) standartlarına uygun agregayı üretebilecek tesisleri ve altyapısını müşteri şantiyelerinde kurarak, ihtiyaç duyulacak agregaları üretip; gerek bant altı, gerekse nakliyeli olarak teslim etmek sureti ile hizmetinize devam etmektedir.